Úvod »Motory, baterie, nabíječky» Lithiová baterie M-CELL M-CELL 12V 23Ah + 5A nabíječka


        

Lithiová baterie M-CELL M-CELL 12V 23Ah + 5A nabíječka

img

 

Číslo produktu: M-MCELL1223C
Výrobce: Mivardi
CENA PO PŘIHLÁŠENÍ: 4% z naší ceny
Cena po přihlášení 5 366 Kč (201 EUR)
NAŠE CENA bez DPH : 4 620 Kč (173 EUR)
NAŠE CENA s DPH (21 %):
5 590 Kč (210 EUR)
Lithiová baterie s digitálním indikátorem stavu a dvojitým USB výstupem pro dobíjení mobilů, svítilen, čelovek a nejrůznějších pomůcek pro rybaření a pobyt v terénu + Nabíječka baterií M-CELL

 Neskutečně kompaktní a extrémně lehká (rozdíl desítek kg oproti olověným / gelovým / trakčním bateriím)


To nejlepší v oboru, co je možné na trhu zakoupit.


Technologie Li-ion nabízí vyšší reálné napětí oproti jiným bateriím. U všech běžných baterií jejich reálné napětí při spuštění elektromotoru výrazně poklesne. U M-CELL baterií s technologií Li-ion nedochází k tomuto výraznému poklesu napětí při zátěži a tím se významně zvyšuje skutečný výkon a tah používaného elektromotoru. Napětí M-CELL baterie navíc během vybíjení klesá velmi pozvolna a až na konci vybíjení rychle poklesne (tzv. plochá vybíjecí křivka). Tato vlastnost přináší výrazně vyšší skutečnou výdrž baterie, protože naprostou většinu času jezdíte s napětím „téměř naplno nabité baterie“ a tomu odpovídajícím vyšším výkonem motoru. Motor díky tomu používáte zapnutý kratší dobu a nebo používáte nižší výkonový stupeň a tím výrazně snižujete spotřebu. S běžnou baterií (jejíž napětí při používání velmi rychle výrazně poklesne) byste v podobné situaci museli jet delší dobu nebo převážně na plný výkon. Toto je skutečná technická příčina všem dobře známé „vyšší výdrže“ lithiových baterií oproti ostatním typům baterií. V závislosti na způsobu používání elektromotoru může tento rozdíl výdrže činit 50% až 100% !!!


Další skvělou vlastností lithiových baterií je naprosto minimální stárnutí / úbytek kapacity / úbytek výdrže. Jejich skutečná využitelná kapacita neklesá ani při 1000 cyklech nabití / vybití s využíváním celé kapacity baterie. Běžné olověné baterie naopak při plném nabíjení / vybíjení rychle ztrácejí svoji využitelnou kapacitu (tím i výdrž) a správně by měly být vybíjeny maximálně na 50%.


M-CELL baterie s dodávanými speciálními nabíječkami umožňují bezpečné a extrémně rychlé nabíjení (plné nabití za 5 – 6 hod)


Všechny modely jsou vybaveny ochranou proti podvybití / přebití, kontrolou vybíjecího proudu a teplotní ochranou.


Velmi dlouhá životnost baterie (cca.7-10 rybářských sezón i při intenzivním používání)


Klasická záruka 2 roky!


VAROVÁNÍ


-        Baterie M-CELL vždy nabíjejte originální nabíječkou, dodávanou k bateriím M-CELL!


-        Elektromotor k baterii M-CELL připojujte výhradně pomocí kabelových oček, která se šroubují na kontakty baterie! Nikdy nepoužívejte tzv. krokodýly! Toto spojení je nestálé, nevhodné pro přenášení velkého výkonu a může způsobit nevratné poškození baterie nebo elektromotoru!


-        Baterie M-CELL nikdy nezapojujte do série! Pro provoz 24V elektromotoru použijte výhradně originální M-CELL 24V baterii!


-        Baterie M-CELL jsou voděodolné proti stříkající  vodě ve všech směrech dle standardu IP54! Baterie však nikdy nesmí být kompletně zaplaveny, ponořeny do vody nebo ponechány delší dobu ve vodorovné poloze během silných dešťů – může dojít ke zkratu a nenávratnému poškození baterie, případně k vniknutí vody do baterie. Na poškození zkratem / zaplavením / vniknutím vody se nevztahuje záruka! Doporučujeme baterie během používání v nepříznivých podmínkách chránit vhodným vodotěsným boxem.


M-CELL 12V 23Ah


Kapacita 299 Wh


Nominální napětí: 14,4 V


Vybíjecí napětí: 12,0 V


Nabíjecí napětí: 16,8 V


Maximální vybíjecí proud: 20 A / 30 A (Trvale / špičkově)


Maximální nabíjecí proud: 5 A (CCCV)


Teploty:


Provozní: -20°C až +60°C


Skladovací: -20°C  až +45°C


Nabíjecí: 0°C až +45°C


Cyklická životnost: =1000 ( 100% DoD ) / =2000 ( 80% DoD )


Rozměry: 175 x 175 x 112 mm


Hmotnost: 2,5 kg


USB výstup: 2 x 5V (2,4 A)


M-CELL nabíječka 12V 5A


Velmi výkonná nabíječka pro bezpečné a rychlé nabití baterií.
Snadné připojení k baterii.
Automatické vypnutí bez rizika přebíjení. Nabíječka se automaticky vypne, když je baterie plně nabitá.
Chráněno proti přepólování.
Tato nabíječka je určena pouze pro nabíjení baterií M-CELL!!!
Záruka 2 roky


Indikátor nabíjení:


LED: červená – nabíjí se
LED: zelená – nabito
AC: 200 – 240V
Napětí: 12V
Proud: 5A

ODhiOTY0NT